Prawa autorskie

Wszystkie prace, zdjęcia i teksty zamieszczone w tym blogu są wyłącznie moją własnością, a jeśli tak nie jest wyraźnie to zaznaczam. Kopiowanie, wykorzystywanie, rozpowszechnianie, przetwarzanie w jakikolwiek inny sposób zdjęć, tekstów oraz wzorów prac bez mojej zgody zabronione.

ZDJĘCIA

Wszystkie prezentowane na blogu zdjęcia są wykonane przeze mnie i moją córkę.
Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie.

Obserwatorzy

piątek, 28 października 2011

Mamy jedno życie,które jest wspaniałe i straszne,krótkie i nieskończenie długie, i nikt nie wychodzi z niego z życiem.

Dawno tu nie zaglądałam,gdyż nie byłam w stanie.Ostatnią chemię zniosłam bardzo źle. Kilka dni byłam unieruchomiona z powodu bardzo silnych bóli.Spałam przez trzy dni niemal na okrągło po silnych lekach przeciwbólowych.Oprócz chemii dostałam zastrzyki wspomagające dla szpiku kostnego do wytwarzania białych ciałek,a te leki mają jako skutek uboczny bardzo silne bóle szczególnie kończyn,na dodatek wywołały silną reakcję alergiczną,w nocy dusiłam sie i konieczne było wezwanie pogotowia.Ale już nieco lepiej się czuję,dziś trochę wstałam.
A tyle działo się w okresie mojej nieobecności.
Na spotkaniu z okazji Święta Białej Laski-święta niewidomych i niedowidzących miedzy innymi ja i moja córa z rąk przedstawicieli starostwa otrzymaliśmy dyplomy ,wyróżnienia i drobne upominki kiążkowe (wcale nie takie drobne,piękne albumy z naszych stron) za aktywną działalność na rzecz Związku Niewidomych w powiecie.Powoli trzeba wrócić do rzeczywistości,tyle rzeczy jest do zrobienia.
Wikliny już narazie nie plotę,nie pozwalają ręce,wykończyłam zaczęte prace,a w zasadzie były to już prace kosmetyczne.
Sporo jeszcze narobiłam bukiecików z liści i koszyczków z tymi bukiecikami,ale zdjęć nawet wszystkiemu nie robiłam,bo jeszcze wyschnąć nie zdążyły a już szły.I gdyby nie samopoczucie cały czas miałabym robotę,lista zamówień wisi na lodowce.

Muszę si  e pospieszyć i szybko do sił wrócić,bo szkoda każdego zamówienia a co za tym idzie i kasy.Bo cóż,same chęci wyzdrowienia nie pomogą,muszą być lekarstwa a te cholernie drogie i każdy grosz się liczy.
A tu Świeta Bożonarodzeniowe zbliżają się szybkim krokiem i coraz częściej słyszę pytania od starych odbiorców o haftowane kartki świąteczne.Z dziesięć już wyhaftowałam,ale to pokażę w następnym poście.

wtorek, 11 października 2011

Jesienny ogród

Myślałam ,że z pomocą córy wysprzątamy dzis ogród na zimę ale niestety zdążyłyśmy tylko wykopać mieczyki i odgonił nas deszcz.I znów pewnie śnieg go przysypie i nie bedzie posprzątany.Sama n ie dam rady a córka nie zawsze jest w domu,jak jest pogoda to jej nie ma i tak w kółko.Trudno zdrowie ważniejsze jak ogród.
Parę lat temu sąsiad zmieniał wystrój ogrodu i wyrzucał wszystko co do ej pory rosło.Żal mi było krzaków róż,więc choć stare to wzięłam je i posadziłam na ogrodzie.Teraz cały rok mam piękne kwiaty .w porze pełnego kwitnięcia wygląda tak


Teraz zostały już ostatnie jesienne kwiaty,ale kwitnie cały czas do samych mrozów  Tak sie odwdzięczyła za zabranie ze śmietnika.
Jeszcze kwitną wzdłuż domu słoneczniki trwałe,koło nich nic robić nie trzeba jedynie trochę usuwać,bo gotowe są zarosnąć w całym ogrodzie.

Niedługo znów szaro i ponuro zrobi sie w ogrodzie.Mam nadzieję,że zdążę jeszcze posadzić tulipany,pozbierałam trochę na miejskich rabatkach ,jak kopali i wyrzucali po przekwitnięciu.


poniedziałek, 10 października 2011

Jesień

Za oknami zimno ,coś za szybko te jesienne chłody przyszły,nic tylko siedzieć w domu.Dobrze,że nie mam już żadnych załatwień i nie muszę z domu wychodzić.Nie lubię upałów ale i zimna za bardzo nie lubię.
w ubiegłym tygodniu miałam masę załatwień,głównie badań.W środę byłam u lekarza ,bo wreszcie dotarły wyniki.Ale żeby wszystko było jasne,jeszcze sporo różnych konsultacji ze specjalistami trzeba było przejść.Dostać się do specjalistów to albo trzeba mieć kupę kasy i chodzić prywatnie,i to też są terminy albo trzeba po nocach siedzieć w przychodniach ,nuż uda się zarejestrować.Moja lekarka wpadła na pomysł by dać mi skierowanie na SOR,a tam już specjaliści sami przyszli i potrzebne konsultacje były wykonane.
I już wiem,że guz w mózgu to rzecz niegroźna,prawdopodobnie pozostałość po tym sprzed 30 lat,nie jest czynnym nowotworem,nie przeszkadza w niczym.Może sobie tam spokojnie siedzieć,jedynie co jakiś czas trzeba wykonać kontrolne badania i obserwować czy coś się nie dzieje.Leczenie zostało przywrócone i mam wyznaczony kolejny termin chemii.Jedynie trochę muszę podciągnąć krew,bo nieco te poprzednie chemie,długotrwałe leczenie antybiotykami ,przez ten ten zakażony port, do anemii mnie doprowadziło.Kiepsko z tym będzie,bo jak dziś wypłata męża przyszła i popłaciłam rachunki,wykupiłam lekarstwa córy i część swoich ,to bez mała bez kasy zostaliśmy.coś tam dorabiam na wiklinie ale to nie za wielkie pieniądze.Myślałam ,że nieco więcej w sobotę na targach w Bobowej pójdzie,ale nie dopisała pogoda a co za tym idzie i ludzie i prawie nic nie poszło.A narobiłam masę dzwonków,bo to najchodliwsze i koszyczki z bukietami jesiennych róż,ale wróciło wszystko do domu.Coś między znajomych upchnę ale nie tak od razu,bo każdy dziś z groszem się liczy.Zimno się robi,każdy myśli o zaopatrzeniu na jesień i zimę,bo dziś ciuchy to takie sezonowe,ledwie jeden sezon wytrzymają.
O tym to nawet nie chcę myśleć,Też wszystko już do niczego,od czasu pożaru sprzed czterech lat nic nowego nie kupowałam i wszystko już albo na córki za małe,albo do niczego.Przynajmniej szkoła do której chodzi Beatka zadbała o pomoc i ona jedna ma dokupione co potrzeba.A ja mało z domu wychodzę to jakoś muszę z tym co mam wytrzymać,nie jest takie jeszcze złe,Na szczęście udało i się zrzucić to co przytyłam i jeszcze wszystko ubiorę i między ludźmi się zmieszczę.
Dziś siedziałam i zwijałam róże  liści,jakieś "dowody wdzięczności " są mi potrzebne,za takie załatwianie spraw przynajmniej tyle się należy a że się podoba to tym bardziej.
wikliny już mało plotę bo coś nadwyrężyłam chora rękę i nie dam rady pleść,za bardzo boli.a jeszcze i ta pogoda dodatkowo ma na to wpływ.Ostatnio oprócz koszyczków na róże z liści tylko osłonki na doniczki sobie porobiłam.

poniedziałek, 3 października 2011

Jesiennie

Piękna słoneczna jesień mamy w tym roku.Tu w mieście uroków tej jesieni nie widać,drzewa z powodu suszy zamiast nabierać ładnych kolorów są szare i ponure.ale w sobotę zafundowano nam wycieczkę do Krynicy ,tam jesień piękniejsza.Odpoczęłam naprawdę ,ja posiedziałam na deptaku,trochę w miarę sił pospacerowała,choć tam zupełnie inaczej sie czułam,o wiele lepiej i nie czułam zmęczenia.Co powietrze to powietrze.Córa zdjęć pięknych narobiła ,zaliczyła kolejne zadanie z fotografiki, i tak przyjemne z pożytecznym połączyliśmy.A ja przy okazji nazbierałam liści a co z nich zrobiłam pokaże dalej.Teraz kilka zdjęć z Krynicywczoraj całe popołudnie zwijałam różę z jesiennych liści i plotłam koszyczki.dziś wszystko razem łączyłam i taki z tego powstał efekt


I z tych koszyczków zastał mi az jeden.Muszę znów brać się za robotę,bo na sobotę mam zamówione przez koleżanką na kiermasz do Bobowy,w Wysowej poszło Troche produktów,największe wzięcie miały dzwonki.

LinkWithin